Naci Demiral

Naci Demiral

1959 yılında İstanbul’da doğdu. Ege Üniversitesi İşletme Fakültesi Pazarlama Bölümünden 1981 yılında mezun oldu. Daha sonra İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde Yüksek Lisansını tamamladı.
Efes Pilsen’de 1982 yılında Pazarlama Uzmanı olarak başladığı iş yaşamında sayısız pazarlama çalışmalarının yanı sıra, Türkiye’nin hemen hemen tüm bölgelerinde çok sayıda Pazar Araştırması gerçekleştirdi.
1987 yılında Aydınlatma Ürün Müdürü olarak Philips’e geçti ve daha sonra Philips Aydınlatma Pazarlama Müdürü olarak 1994 yılına kadar görevini sürdürdü.
Perakende sektörü ile 1994 yılında katıldığı Metro Grossmarket’te tanıştı. 1999 yılı sonuna kadar İşletme Müdürü olarak görev yaptığı Metro Grossmarket’te “Adana Mağazasının kuruluşunu” gerçekleştirdi ve daha sonra “Güneşli Mağazasının yönetimini” üstlendi. Mağaza, restoran ve kiracı ilişkilerinin yönetiminin yanı sıra, “yerel yönetimler ile ilişkiler” ve “toplu iş sözleşmesi” görüşmelerinde bulundu.
Ardından Arat Tekstil’den aldığı teklif ile Perakende Müdürlüğü görevine başladı. “MMM Migros ve Ramstore” mağazalarının içinde kadın-erkek-çocuk konfeksiyon ürünlerinin satıldığı shop-in-shop” konseptinde “12 adet mağazanın açılışı ve yönetimini” gerçekleştirdi.
2002 yılında Boyner (Çarşı) Büyük Mağazacılık bünyesine katıldı. Capitol ve İstinyePark Alışveriş Merkezlerinde Mağaza Müdürlüğü görevini sürdürdü. “Capitol Mağazasının renovasyonunu”, “Maslak Mağazasının kapanışını” ve” İstinyePark Mağazasının açılışını” gerçekleştirdi. “Çarşı’dan Boyner’e dönüşüm” çalışmalarında aktif olarak yer aldı. Özellikle “hizmet kalite seviyesinin arttırılmasına” yönelik projeler geliştirdi. Bu kapsamda “Aktif Mağazacılık”, “Mağazacılıkta Motivasyon Teknikleri”, “Mağazacılıkta Koçluk/Mentorluk Sistemi”, “Koçluk Bazlı Performans Değerlendirme Yöntemi” konularında eğitim ve yöntemler geliştirdi ve tüm mağazalarda uygulanması için çalışmalar yaptı. Boyner Holding bünyesinde tüm şirketleri kapsayan “Gizli Müşteri”, “Sinerji”, “Yeni İş”, “Ben Yaptım Oldu” projelerinde aktif ve proje yöneticisi olarak yer aldı ve katkılarından dolayı “BİGbaşarı” ve “BİGgest” ödülleriyle onurlandırıldı.
2009 yılı başından itibaren Yönetici Koçluğu ve Eğitim /Yönetim Danışmanlığı alanlarında çalışmalarını sürdürmektedir. Haziran 2009 itibariyle, ICf (International Coach Federation) tarafından kabul edilmiş bir kurum olan Erickson College International tarafından düzenlenen “Koçluğun Sanatı ve Bilimi” programını başarıyla tamamlamış ve ICF onaylı Profesyonel Koç sertifikası sahibi olmuştur.
ICF üyesi ve Beşiktaş JK kongre üyesi olan Naci Demiral, boş zamanlarını düzenli ve aktif olarak fotoğraf çekmek, futbol oynamak, fitness ve rüzgar sörfü ile değerlendirmektedir.