Serra Çınar

Serra Çınar

Serra Çınar PCC, Boğaziçi Üniversitesi’nde Yöneticilik üzerine eğitim aldıktan sonra 19 sene süreyle, sırasıyla Interbank, Emlak Bankası ve son olarak Koçbank’ta “Bankacılık” yapmıştır. “Dış İlişkiler Yönetimi” konusunda uzmanlaşmış ve Yönetici olarak çalışmıştır.

Bu süre içerisinde Emlak Bankası ve Koçbank’ta İştirak ve Şube kuruluşları (Kazakistan ve Bahreyn’de) gerçekleştirmiştir. Koçbank’ta çalıştığı dönemde; IFC (International Finance Corporation)’nin, Türkiye’de ilk kez, dünyada ikinci kez düzenlenen tahvil ihracı projesini yürütmüştür. Türkiye’nin ihracatında önemli yeri olan Ford Otosan – Gölcük Fabrikası’nın, tüm uzun vadeli yurtdışı kaynaklı ithalat finansmanı projesine liderlik etmiş ve tamamlamıştır. Çok sayıda ve değişik vadelerde, yurtdışı kaynaklı fon sağlanmasına (sendikasyon, seküritizasyon) aracılık eden başarılı ekibin yöneticileri arasında yer almıştır.

2006’da aktif Bankacılıktan ayrılıp, Danışmanlık çalışmalarında yer almaya başlamıştır. İlk danışmanlığını Bulgaristan’daki bir bankaya “Dış İlişkiler” alanında gerçekleştirmiştir. Daha sonra İş Bankası’nın “Çeşitli Araçlarla Performans Değerlendirme ve İşe Alım” alanlarıyla ilgili “MOD– Müşteri Odaklı Değişim” projesinde, SYS Danışmanlık’a bağlı olarak İnsan Kaynakları Danışmanlığı yapmaya başlamıştır.

Bu süreçte uzun bir süredir ilgi duyduğu “Koçluk” eğitimlerine başlayarak, Kanada merkezli Erickson College’ın, Uluslararası Koçluk Federasyonu’na (ICF) akredite programı olan “The Art & Science of Coaching” (Koçluk Sanatı ve Bilimi) “Çözüm Odaklı Koçluk” yaklaşımı eğitimini tamamlayarak Erickson College’ın “Certified Professional Coach” sertifikasını almıştır.

Takım Koçluğu, Yetenek Yönetimi, Koçlar için NLP, Eğitimcinin Eğitimi, Performans Yönetimi, Yönetim Becerileri başta olmak üzere, kariyerinde ayrıca birçok eğitime katılmıştır.

Hali hazırda kariyerini tam zamanlı “Profesyonel Koç”, “Eğitmen” ve serbest zamanlı “İK Danışmanı” olarak sürdürmektedir.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nde bursiyer öğrencilere sunulan gönüllü Koçluk projelerinde yer almaktadır. Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği (BÜMED) altında oluşturulan ve gönüllülük ilkesi ile öğrencilerin gelişimine katkıda bulunmayı hedefleyen BUMANZARA grubunda çeşitli görevlerde çalışmaktadır. ICF (Uluslararası Koçluk Federasyonu), BÜMED (Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği) ve ÇYDD (Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği) üyesidir.

visumcoaching

www.visumcoaching.com

Koçlukla Gelişim