Bilge İnal

Bilge İnal

Bilge İnal Şahin, İzmir Özel Çakabey Lisesi’nin ardından Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu. 1999 yılından beri ulusal ve uluslararası olmak üzere çeşitli şirketlerde pazarlama iletişimi, etkinlik, medya ilişkileri ve kurumsal iletişim alanlarında yöneticilik yaptı.

Bilge, iletişimin “pazarlama ve kurumsal” tarafını profesyonel olarak sürdürürken kişisel gelişim alanında içsel olarak da zenginleşmesini sağlayan çeşitli kişisel gelişim eğitim, seminer ve workshop’lara katıldı. Pi-ki, Ruhun Gelişimi ve Reiki aldığı çalışmalardan bazılarıdır. Tüm bu sürecin doğal uzantısı olarak, 2008 yılından itibaren NLP’nin gelişimine büyük katkı sağlayan Dr.Milton Erickson’un yaklaşımları ile geliştirilen ve ICF (International Coaching Federation) akrediteli Erickson College International’in “Solution Focused Coaching- Çözüm Odaklı Koçluk ” ve Denge Merkezi bünyesinde yine Erickson International tarafından sertifikalandırılan NLP Practitioner (Neuro Lingusitic Programming) eğitimlerine katılarak “Certified Professional Coach- Profesyonel Koç” oldu.

125 saatlik Erickson Koçluk eğitim sürecinde kendinde temel değerinin; “insanlara yaşamlarında fark yaratmaları için değer katmak” olduğunu ve bunun hayatının en anlamlı amacı olduğunu keşfetti. Edindiği bilgileri özümsedi, kendi deneyimlerini ve keşiflerini kattı. Yaşamda “sorun” olarak bakmaya şartlandığımız ancak derinlere indikçe çözümlerini içimizde bulabileceğimiz her türlü konunun istek ve inançla çözülebileceğine inandığı için yaşamın her alanından konuya ve kişiye NLP temelli profesyonel koçluk çalışmaları uygulamaktadır. Bireysel deneyimlerini, katıldığı çalışmaların öğretileri ile birleştirerek kişilere hayatlarını dönüştürmelerine olanak sağlamaktadır.