Dr. Zerrin Başer, MCC

Dr. Zerrin Başer, MCC

Dr. Zerrin Başer,  ICF Akredite Profesyonel Koç (MCC), eğitmen olarak özellikle üst düzey yönetici ve liderlere yönelik koçluk hizmetleri, liderlik programları uygulamakta, profesyonel koçluk mesleğinin Türkiye’de ve dünyada gelişimi için eğitim ve çeşitli çalışmalar yapmaktadır. Temmuz 2008’den itibaren Erickson College International’ın Türkiye eğitim,  ve yapılanmasının temsilciliği ve sorumluluğunu yürütmekte İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Bursa ve KKTC Erickson Koçluğun Sanatı ve Bilimi Sertifikasyon Eğitimlerini düzenlemektedir. Erickson College International eğitmen kadrosunda olan Dr. Başer Avrupa Ülkelerinde  uluslararası eğitmen olarak çalışmaktadır. 5.000 saatin üzerinde profesyonel koçluk deneyimi vardır.

2004 yılında Denge Merkezi Danışmanlık şirketini Ankara’da kurmuş, 2010’da İstanbul şubesini açmıştır. Dr. Zerrin Başer, yaklaşık 24 yıldır bireysel ve kurumsal gelişim alanında da çalışmakta olup, özellikle kişi ve kurumların potansiyellerini ortaya çıkaran bütünsel metodolojileri, değer ve insan odaklı sistem yaklaşımlarını ve verimli takım süreçlerine yönelik bilgi ve deneyimlerini paylaşmaktadır. 2008 – 2014 yılları arasında Leadership Management Intstitute (LMI) Türkiye lisansörlüğü ile Liderlik Üniversitesi ve Liderlik Zirveleri programlarını yürütmüştür. 2012 yılında 5 DEEP Ltd. ile işbirliği yaparak Spiral Dinamik Bütünsel Değer Sistemlerinin Türkiye’deki temsilcisi ve uygulayıcısı olmuştur.

Dr. Başer, Robert Koleji’nin ardından Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirmiş ve Aile Hekimliği Uzmanlık ihtisası yapmıştır. Sağlık alanında proje ve danışmanlık hizmetleri geçmiş iş yaşamının deneyimlerini oluşturmuştur.

İki hekim arkadaşı ile birlikte kaleme aldığı “YENİ İNSAN – Bütünden Gelen Sağlık” isimli kitabı Mart 2015’de Doğan Novus Yayınevi tarafından yayınlanmıştır.

Denge Merkezi

 

 

Serra Çınar, PCC

Serra Çınar, PCC, Boğaziçi Üniversitesi’nde Yöneticilik üzerine eğitim aldıktan sonra 19 sene süreyle, sırasıyla Interbank, Emlak Bankası ve son olarak Koçbank’ta “Bankacılık” yapmıştır. “Dış İlişkiler Yönetimi” konusunda uzmanlaşmış ve Yönetici olarak çalışmıştır.

Bu süre içerisinde Emlak Bankası ve Koçbank’ta İştirak ve Şube kuruluşları (Kazakistan ve Bahreyn’de) gerçekleştirmiştir. Koçbank’ta çalıştığı dönemde; IFC (International Finance Corporation)’nin, Türkiye’de ilk kez, dünyada ikinci kez düzenlenen tahvil ihracı projesini yürütmüştür. Türkiye’nin ihracatında önemli yeri olan Ford Otosan – Gölcük Fabrikası’nın, tüm uzun vadeli yurtdışı kaynaklı ithalat finansmanı projesine liderlik etmiş ve tamamlamıştır. Çok sayıda ve değişik vadelerde, yurtdışı kaynaklı fon sağlanmasına (sendikasyon, seküritizasyon) aracılık eden başarılı ekibin yöneticileri arasında yer almıştır.

2006’da aktif Bankacılıktan ayrılıp, Danışmanlık çalışmalarında yer almaya başlamıştır. İlk danışmanlığını Bulgaristan’daki bir bankaya “Dış İlişkiler” alanında gerçekleştirmiştir. Daha sonra İş Bankası’nın “Çeşitli Araçlarla Performans Değerlendirme ve İşe Alım” alanlarıyla ilgili “MOD– Müşteri Odaklı Değişim” projesinde, SYS Danışmanlık’a bağlı olarak İnsan Kaynakları Danışmanlığı yapmaya başlamıştır.

Bu süreçte uzun bir süredir ilgi duyduğu “Koçluk” eğitimlerine başlayarak, Kanada merkezli Erickson College’ın, Uluslararası Koçluk Federasyonu’na (ICF) akredite programı olan “The Art & Science of Coaching” (Koçluk Sanatı ve Bilimi) “Çözüm Odaklı Koçluk” yaklaşımı eğitimini tamamlayarak Erickson College’ın “Certified Professional Coach” sertifikasını almıştır.

Takım Koçluğu, Yetenek Yönetimi, Koçlar için NLP, Eğitimcinin Eğitimi, Performans Yönetimi, Yönetim Becerileri başta olmak üzere, kariyerinde ayrıca birçok eğitime katılmıştır.

Hali hazırda kariyerini tam zamanlı “Profesyonel Koç”, “Eğitmen” ve serbest zamanlı “İK Danışmanı” olarak sürdürmektedir.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nde bursiyer öğrencilere sunulan gönüllü Koçluk projelerinde yer almaktadır. Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği (BÜMED) altında oluşturulan ve gönüllülük ilkesi ile öğrencilerin gelişimine katkıda bulunmayı hedefleyen BUMANZARA grubunda çeşitli görevlerde çalışmaktadır. ICF (Uluslararası Koçluk Federasyonu), BÜMED (Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği) ve ÇYDD (Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği) üyesidir.

visumcoaching

www.visumcoaching.com

Koçlukla Gelişim

 

Janet Soyak, PCC

İngiltere doğumlu. Okul ve yüksek eğitimi İngilterede tamamladı. 1974’tan itibaren Almanya, Ürdün, İspanya’da yaşadı ve son 25 yıldır Türkiye’de yaşıyor.

Çalışma hayatı 
Yetişkinler için İngilizce dil öğretmenliği
Otelcilik
Petrol ürünleri ticareti
Golf Club Yöneticiliği
2002 yılında eşi ile birlikte, İstanbulda Yönetim ve Eğitim Sistemleri Ltd. Şti.’ni kurdu ve tarih’ten bugüne kişisel gelişim eğitmenliği, Takım Koçluğu ve Koç eğitmenliği ile meşgul.

Sertifikalar
Executive and Life Coaching Practitioner, Noble Manhattan, UK
Certified Professional Coach, Erickson College, Canada
Trainers Training, Erickson College, Canada
Organisational NLP, John Seymour, UK
Success Coaching, Paul Mckenna, Michael Neill, UK
CELTA – English as a foreign language

Aktif üye 
İstanbul Golf Klübü
İnternational Women of İstanbul
ICF (Uluslararası Koçluk Federasyonu)