Gülsün Gürsel

Gülsün Gürsel

1957 de doğan Gülsün Gürsel lise öğrenimini Kadıköy Maarif Koleji nde tamamladıktan sonra, Boğaziçi İdari Bilimler İşletme Bölümünden mezun olmuştur. University of Massachusetts’dan MBA diplomasını aldıktan sonra yurda dönmüş ve 18 yılı İlaç sanayii’nde olmak üzere 25 yıl çalışma hayatında çeşitli kademelerde görev almıştır.
Ürün Yöneticiliği’nden başlayarak Genel Müdürlüğe doğru yükselen yolda ilerlemiştir. Ciba Geigy ?de başlayan Ürün Yöneticiliği kariyeri Unilever’de 4 yıl daha devam etmiş ve Abdi İbrahim İlaç firmasına pazarlama departmanını kurmak için Pazarlama Müdürü olarak geçmiştir.Çok sayıda firma ile lisans anlaşması yapılmasında ve çok sayıda ürünün Türkiye’de pazara verilmesinde aktif görev alan Gürsel, daha sonra Satış ve Pazarlama’dan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığına getirilmiştir. Bu görevi aynı firmada, reçetesiz ürünler alanında Direktörlük ve İş Geliştirme Direktörlüğü izlemiştir.
Dendrite isimli bir Satış Otomasyon Şirketinde Genel Müdürlük yapmıştır.
Son olarak Göz İlaçları konusunda lider firma olan Alcon’da Genel Müdür’lük görevini yürüten Gürsel, halihazırda Yönetici Koçluğu, Danışmanlık ve Eğitmenlik yapmaktadır.
Abdi İbrahim ve Alcon’da geçirdiği yıllarda çok sayıda Satış Mümessili ve Ürün Yöneticisi eğitmiş ve gelişimlerine katkıda bulunmuştur.
Maltepe Üniversitesinden Kişisel ve Kurumsal Koçluk Sertifikası almış ve Gestalt Institute of Cleveland’ın Grup Yönetimi programlarına katılmıştır.Erickson College ?dan Sertifikasyon programının gereklerini tamamlamaktan başka grup koçluğu ve aile koçluğu eğitimlerini almıştır.
Çağdaş Liderlik, İlaç Sektöründe Yenilikçi Ürün Yöneticiliği ,Etkin Satış Becerileri ile ilgili eğitimler hazırlamış ve sunmuştur.

Bellatris Kurumsal Eğitim,Koçluk ve Danışmanlık