Hakkımızda

Marilyn Atkinson, Phd.Erickson Coaching International; klinik psikolog ve NLP “Neuro Linguistic Programing” uzmanı Marilyn Atkinson, Phd. tarafından, 1980 yılında Kanada’da NLP Enstitüsü olarak kurulmuş uluslararası ICF (Uluslararası Koçluk Federasyonu) akredite bir koçluk okuludur.

İsmini, ünlü psikiyatrist Dr. Milton Erickson’dan almıştır. Dr. Marilyn Atkinson onun felsefesini Erickson Koçluk eğitiminin temel felsefesi olarak benimsemiştir.

2020’de 40.yılını büyük bir mutlulukla kutlayan Erickson International, dünyanın 50’yi aşkın ülkesinde koçluk eğitimleri, koçluk ve koçluğu destekleyici pek çok farklı programı sunan yaygın bir insani gelişim okuludur.

 

Dr. Zerrin Başer, MCC  “Bütünsel İnsan ve Kurum” gelişimine hizmet etmek amacıyla Ağustos 2008’den bugüne, Ankara ve İstanbul merkez olmak üzere tüm Türkiye ve KKTC’de  Erickson Temsilcisi Organizatörü olarak hizmet vermektedir.

Erickson Koçluk Okulu,
kendini sürekli geliştiren yenileyen bir okul olarak koçluk mesleğinin standardını bir “Dünya Oyununa” “World Game” taşımak üzere çalışmaktadır.

Koçluğun profesyonel bir meslek olmasının yanı sıra; insanın, dünyaya ve topluma hizmet sunmasının araçlarından biri olduğu anlayışını da içinde barındıran yaklaşımlara sahip bir okuldur.

Aynı zamanda Erickson Koçluk Okulu, programlarında bilimsel çalışma ve alt yapıyı ve insana ait beyin sistemleri başta olmak üzere pek çok farklı yaklaşımı katılımcılarına sunar. Oldukça gelişmiş, yaygın, alanında yetkin ve Erickson prensiplerini tüm yaşamında benimsemiş, çok sayıda uluslararası eğitmen, mentör ve destekleyici büyük bir ekip ile hizmet vermektedir.