Hakkımızda

“Her Seferinde Bir Konuşmayla Dünyayı Değiştiriyoruz.”

Erickson Coaching International; klinik psikolog ve NLP “Neuro Linguistic Programing” uzmanı Marilyn Atkinson tarafından, 1980 yılında Kanada’da NLP Enstitüsü olarak kurulmuş uluslararası ICF (Uluslararası Koçluk Federasyonu) akredite bir koçluk okuludur.

İsmini, ünlü psikiyatrist Dr. Milton Erickson’dan almıştır. Dr. Marilyn Atkinson O’nun felsefesini Erickson Koçluk eğitiminin temel felsefesi olarak benimsemiştir.

2020’de 40.yılını büyük bir mutlulukla kutlayan Erickson International, dünyanın 50’yi aşkın ülkesinde koçluk eğitimleri, koçluk ve koçluğu destekleyici pek çok farklı programı sunan yaygın bir insani gelişim okuludur.

 

Denge Merkezi Danışmanlık’ın kurucu lideri Dr. Zerrin Başer, MCC  “Bütünsel İnsan ve Kurum” gelişimine hizmet etmek amacıyla Ağustos 2008’den bugüne, Ankara ve İstanbul merkez olmak üzere tüm Türkiye ve KKTC’de  Erickson International temsilcisi, organizatörü ve uluslararası eğitmeni olmanın yanı sıra Nisan 2023 itibariyle Erickson International Yönetim Kurulu Üyesi olarak da hizmet vermektedir.

Erickson Coaching International,

kendini sürekli geliştiren yenileyen bir okul olarak koçluk mesleğinin standardını bir “Dünya Oyununa” “World Game” taşımak üzere çalışmaktadır.

Koçluğun profesyonel bir meslek olmasının yanı sıra; insanın, dünyaya ve topluma hizmet sunmasının araçlarından biri olduğu anlayışını da içinde barındıran yaklaşımlara sahip bir okuldur.

Erickson Koçluk Okulu, programlarında “Koçluğun Sanatı ve Bilimi” perspektifiyle insana dair bilimsel çalışmalar ve insanın bütünsel beyin sistemi başta olmak üzere pek çok farklı yaklaşımla katılımcılarına hem bilimsel hem de insani özgünlükleri destekleyen bir sanatsal duruşla alan açar. Dünya’da ve Türkiye’de alanında son derece yetkin ve Erickson prensiplerini tüm yaşamında benimsemeyi amaç edinmiş, çok sayıda uluslararası eğitmen, mentör, süpervizörlerden oluşan geniş bir ekip ile hizmet vermektedir.